18Ιανουάριος2018

ΧΑΤΖΗΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
06 Απριλίου 2016

Ήττα για το ΜΙΝΙ 2002 | Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ. – ΑΛΦΑ '93 42-55

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μπάσκετ ΜΙΝΙ 2002 του συλλόγου μας το απόγευμα της Κυριακής 3 Απριλίου από την ΑΛΦΑ ' 93 με 55 – 42. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι αθλητές του Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ. ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ και έκλεισαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με 13-6.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 10-20 η ΑΛΦΑ '93 κατάφερε να περάσει μπροστά και να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενοι με 26-23.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι αθλητές του Θανάση Παπαθανασόπουλου ακολουθούσαν πάντα στο σκορ την ώρα που οι αθλητές της ΑΛΦΑ '93 συντηρούσαν μία διαφορά προηγούμενοι με 6 έως 8 πόντους.
Τελικά με εύστοχα τρίποντα στα τελευταία λεπτά η ΑΛΦΑ '93 αύξησε τη διαφορά και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 42-55.

Δεκάλεπτα: 13 – 6, 10 – 20, 11 - 11, 8 - 18

Διαιτητές : Χριστογιάννης, Διαμάντης